Ağustos'da Nefis Filmler İçin Nefis Lezzetler - Porsi10

Ağustos'da Nefis Filmler İçin Nefis Lezzetler

ağustosta nefis filmlere nefis lezzetler

Yaz akşamları klimayı açıp evde oturalım veya balkonda bilgisayarımızla serinleyelim demeye başladık. İşte bu akşamlarda esaslı bir Netflix izleyicisi filmin yanında atıştırmalık yemenin vazgeçilmez olduğunun muhakkak bilincindedir. Her damak tadının farklı tercihleri vardır: tatlı, tuzlu veya ekşi. Elbette bu atıştırmalıkların da belli kuralları vardır. Misal çok gevrek bir atıştırmalık gürültü çıkaracağı için filmi duymanızı zorlaştırabilir. İşte biz de Porsi10 ailesi olarak Netflix gecesi yapmak için bütün kurallara uyan bir atıştırmalık seçtik. Porsi10 Gurme Paçanga Böreği tam film keyfinize göre. Pastırmanın karşı konulamaz tadıyla, kaşar peynirinin buluşması bildiğiniz diğer börekleri unutturacak. Bir arada pek rastlamadığımız pastırma ile sebzelerin muhteşem uyumu damaklarınızda nefis bir şölen yaratacak. Paçanga böreğinin pratik hazırlanışı ile nefis filmlere sıcacık ve lezzetli bir atıştırmalıkla başlayabilirsiniz.

 

Film akşamı için önceden alıp buzluğa attığınız Porsi10 Gurme Paçanga Böreği paketini buzluktan çıkararak, çözülmesini beklemeden kızgın yağda altın rengini alıp kızarana kadar 3-4 dakika kızartın. Hepsi bu kadar ! Daha sonra servis tabağınıza aldığınız bu leziz böreği sıcak veya soğuk bir içecekle tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Nefis Filmlere Nefis Lezzetler Listesi

1-The Sandman

 

 

Neil Gaiman’in çizgi romanından uyarlanan “The Sandman” dizisi, 5 Ağustos’ta tüm dünyayla birlikte Netflix’te yayına girecek. The Sandman’de çağdaş kurgu, tarihi drama ve efsane konuları iç içe geçiyor. Modern mit ile karanlık uç düşüncelerin zengin bir harmanı olabilen bu yapım, hem Rüya Tanrısı Morpheus’un uzun varoluşu boyunca yaptığı kozmik ve insani hataları onarma sürecinin hem de onun yaptıklarından etkilenen insanların ve yerlerin öyküsünü aktarıyor.

 

 

 

 

2-Pieces of Her

 

Karin Slaughter’ın en çok satan romanından uyarlanan bir televizyon dizisi olan “Pieces of Her”, Netflix’te ilk sezonuyla ilk kez sahneye çıkıyor. Gizli bir geçmişe sahip kurgusal Laura’nın kızı Andy Oliver’ın küçük kasabasında acımasız bir saldırı, gizli tehlikeleri ve ölümcül sırları ortaya çıkarır. Emmy ve Altın Küre ödüllü Toni Collette, annesinin karanlık geçmişinin parçalarını bir araya getirmeye başlayan dizide anneyi oynuyor. İlk sezonu 8 bölümden oluşan dizide ayrıca David Wenham, Jessica Barden, Bella Heathcote, Terry O’Quinn, Joe Dempsie gibi tanınmış oyuncuları da göreceğiz.

 

 

3- Shirkers

 

Singapurlu üç genç, Sandi Tan, Jasmine ve Sophia, film öğretmenleri Georges Cardona ile birlikte 1992’de ülkenin ilk bağımsız filmi Shirkers’ı yapmak için birlikte çalıştılar. Üç genç kadın, Sandi’den sonra bitirdikleri filmlerinin görüntülerini Georges’a veriyor. Yurtdışındaki üniversiteye gitmek için gittiklerinden beri yazılı film çekiyorlar. Bu dizide, o filmlerin hikayesi dolaylı yoldan anlatılıyor.

 

 

4- The Ballad of Buster Scruggs

 

Filmde hikaye Amerikan Vahşi Batı’sında geçiyor. Bir kanunsuz olan Buster Scruggs (Tim Blake Nelson), ilk hikayenin odak noktasıdır. En yüksek derecemiz, bu kanun kaçağının çok rağbet görmesi, çünkü onun maceralarıyla büyüdük. İkinci hikaye genç bir kovboy soyguncusu (James Franco) üzerine kuruludur; “Bir masal, yaşlı bir adam, Impresario (Liam Neeson) ve onun hikayeleri hakkındadır; bir altın arayışı (Tom Waits) ve onun çocuk masallarındaki maceraları; ve “Bir masal, Alice Longabaugh (Zo Kazae Kazaz) ve onun hakkındadır. olanlarla ilgilenmesi gereken bir grup ödül avcısı.

 

Bu listedeki dört güzel yapımı izlerken bu ayki eşlikçiniz Porsi10 Gurme Paçanga Böreği. Bu lezzet pratiklikte o kadar iddialı ki henüz intro bitmemişken kendisi hazır olacak!