Haziran'da Nefis Filmler İçin Nefis Lezzetler - Porsi10

Haziran'da Nefis Filmler İçin Nefis Lezzetler

Güneş ışıklarının hücrelerimize işlediği sıcak Haziran akşamlarında, artık eğlenceye daha çok ihtiyacımız olduğunu hissederiz. Yaz akşamlarının en keyifli aktivitelerinden Netflix film gecesinin olmazsa olmazları, soğuk bir içeceğin yanında çıtır çıtır nefis atıştırmalıklardır. Nefis filmler için nefis lezzetler gerekir. Hep aynı tür atıştırmalıkları yemekten sıkıldınız ve arkadaşlarınızla farklı tatlar arıyorsanız, ikramlık hem lezzetli hem çıtır çıtır hem de pratik bir tat film gecenizi daha da canlandırabilir.

Haziran’da izlenecek nefis filmler listesine geçmeden önce çıtır çıtır bir atıştırmalık önerimiz var. En sevdiğiniz filmi veya diziyi izlerken tadını çıkarabileceğiniz mükemmel gevrek Porsi10 Gurme Çıtır Humus! Porsi10’un Gurme serisinde üretilen çıtır humus topları, nefis humusun taze ve yeşil sebzelerle buluşarak lokmalık toplar halinde sunulduğu pratik lezzet halidir. Çıtır çıtır dış kaplamasının içinde yumuşacık humus lezzetini bulacaksınız.

Bu enfes atıştırmalık humus lezzetinin hazırlanışı da çok pratik. Derin bir tavanın içine döktüğünüz yağı kızdırın ve daha sonra dondurulmuş halde bulunan Porsi10 Çıtır Humus toplarını kızmış yağın içine atın. 3-4 dakika boyunca kızartın. Dışı altın rengini aldığında yağın içinden çıkarıp servis tabağınıza alabilirsiniz. Lezzetini arttırmak için yanına farklı sosları ekleyerek servis ettiğinizde gecenizin parlayan yıldızı olacaktır.

İşte Porsi10 Gurme Çıtır Humus’un enfes lezzetinin tadına varırken size önereceğimiz nefis filmler listesindeki 4 Netflix içeriği:

1- Erşan Kuneri

 

GORA ve Arif V 216 filmlerinden bildiğimiz Erşan Kuneri karakterinin kahraman olduğu dizi, Netflix‘in yeni dizisi:Erşan Kuneri. 8 bölüm olan dizi, bu yılın en çok beklenen serilerinden biriydi. Nihayet 13 Mayıs itibariyle izleme şansına erişebildik. Dizide Erşan Kuneri’ye Cem Yılmaz hayat veriyor. Bunun dışında dizinin kadrosu adeta yıldızlar geçidini andırıyor.

Erşan Kuneri‘yi erotik filmlerin yapımcısı olarak tanımıştık, ancak Erşan Kuneri’yi artık farklı türlere de şans vermek isteyen bir sinemacı olarak karşılıyoruz. 70’lerin erotik sinemasından sıyrılıp tarihi, korku ve dram gibi türlerde filmler çekme kararı alıyor. Dizi toplamda sekiz bölümden oluşuyor, ama içinde adeta yedi ayrı film izliyoruz.

İkinci sezonunun çekilip çekilmeyeceği henüz kesinleşmiş değil ancak Netflix’in çok izlenen projelerinin eğer izleyiciler de istiyorsa devam ettirdiğini artık biliyoruz.

 

2)Bağlanmak Yok

 

Bu filmde yıllar önce henüz ergenken çıkma teklifini reddettiği Adam Franklin’le şans eseri karşılaşan Emma Kurtzman için bu olay unutamayacağı yeni bir aşkın fitilini ateşliyor. İlişkilere karşı soğuk bir tavrı bulunan Emma ve aşka tövbe eden Adam’ın yıllar sonra meydana gelen bu tesadüfî karşılaşması, ergen dönemlerinde yaşanan deneyimin tam tersi haline bürünüyor.

İkili, böylece ilginç bir birlikteliğe, çıkar üzerine kurulu karmaşık bir ilişkiye başlamakla kalmıyor hiçbir bağın olmadığı, dertsiz tasasız, yalansız ve dolansız ilişkide ne kıskançlığa ne de duygusallığa yer veriyor. Yaşananları koşulsuz ve beklentisiz bir ilişki dinamiğinde tutmaya çalışıyor fakat bu durum, Adam’ın duygularıyla ön plana çıkmasıyla farklı bir yola giriyor. Sözünü bile etmedikleri “aşk” yavaş yavaş ilişkilerine karışmaya ve ikiliyi hep kaçtıkları o sona doğru sürükleniyor.

 

3)Yolun Açık Olsun

 

Netflix orijinal içeriği Yolun Açık Olsun filmi geçtiğimiz günlerde seyirciye sunuldu. Türkiye’nin en önemli oyuncularının oynadığı Yolun Açık Olsun filmi yayınlanmasının ardından doğal olarak büyük ses getirdi. Kısa süre içerisinde Netflix’de TOP 10 listesine girmeyi başaran Yolun Açık Olsun filmi an itibariyle Türkiye’de birinci sırada duruyor. Filmde Yüzbaşı Salih, Asteğmen Kerim ile Dalyan’a doğru yola çıkar. Tek dileği, Kerim’i büyük aşkı Elif’e kavuşturmaktır. Ancak bu yolculuk geçmişle hesaplaşmasına yol açar.

 

 

4)Ruh Avcısı

 

Yine bir roman uyarlaması olan dizi, Caleb Carr’ın aynı adlı 1994 tarihli romanı sayesinde can buldu.

Başrolünü üç ünlü oyuncu Daniel Brühl, Dakota Fanning ve Luke Evans’ın paylaştığı dizinin ilk sezonu 2018’te gösterilmişti.

Dizi, adli tıbbın ve kriminal psikolojinin nasıl ortaya çıktığını ve bu dallarda çalışanların 19. yüzyılın şartları gereği bu ilmi yapanların ne tip zorluklarla karşılaştıklarını ele alıyor.

Netflix’te izlenebilen dizinin ikinci sezonunda ise ekip, bebekleri aniden kaybolan annelerin dramına ışık tutuyor ve bu vakaları çözüyor.

 

Film gecenizde farklı atıştırmalık alternatifleri için diğer Gurme Lezzetlerimize de bir göz atabilirsiniz.