İslim Köfte

Türk mutfağının, özellikle de Gaziantep ilimizin meşhur yemeklerinden olan islim köfte diğer adıyla islim kebabı, günümüzde ülkemizin hemen hemen her bölgesinde yapılan, sunulan ve çok beğenilen bir yemektir. Parça kuzu etiyle yapılanı islim kebabı olarak geçer. Üstünde yer alan kürdandan dolayı kürdan kebabı olarak da bilinir.

İslim köftesi, et ve patlıcanın güzel bir birleşiminden oluşur. Uzun patlıcan dilimlerinin kızartılıp, içine köfte konularak sarılan ve üzerine şeklinin bozulmaması için kürdan batırılan islim köftenin şık bir sunumu vardır. Taze sebzelerle iç içe geçmiş köftenin, salçalı sos ile lezzette zirveye ulaştığı, gözünüze ve gönlünüze hitap eden, en sevilen patlıcan yemeklerindendir.

Yapımında emek ve zaman isteyen, patlıcan ve köfte severlerin gözdesi islim köfteyi, Porsi10 mutfaklarında şeflerimiz sizler için özenle hazırladı. Görsel olarak da iştah açıcı bir yemek olan islim köfteyi kalabalık misafir akşamlarında davet soflarınızda, aile akşam yemeklerinizde yanına yakışan Porsi10 tereyağlı pirinç pilavını keyifle servis edebilirsiniz.

İslim Köfteyle Ne Yenir ?

Porsi10 İslim Köftenin yanına Haydari, Tereyağlı Pirinç Pilavı veya Bulgur Pilavı‘nı da ekleyerek pratik, lezzetli ve doyurucu bir akşam yemeğini oluşturabilirsiniz. Porsi10’un kolaylıkla hazırlanan lezzetleri sayesinde zamanınız size ve sevdiklerinize kalsın.

Enerji ve Besin Ögeleri100 g için
Enerji kj/kcal1039/248
Yağ (g)20,3
Doymuş Yağ (g)0
Karbonhidrat (g)7,3
Şekerler (g)2,1
Lif (g)2,3
Protein (g)7,6
Tuz (g)0,8

İçindekiler

Patlıcan, Dana Eti, Domates, Ayçicek Yağı, Ekmek, Biber, Kuru Soğan, Domates Salçası, Yumurta, Maydanoz, Tuz, Sarımsak, Kırmızı Toz Biber, Kırmızı Pul Biber, Kekik, Karabibererror: Content is protected !!