Gurme Paçanga Böreği - Porsi10

Gurme Paçanga Böreği

Nefis iç harcı, çıtır çıtır lezzetiyle misafir sofralarının, hafta sonu kahvaltılarının, hafta içi atıştırmalıkların en güzel tamamlayıcısı olan Porsi10 Gurme Paçanga Böreği vazgeçilmeziniz olacak.

 

Türkiye’de ve dünyada sıklıkla tüketilen bir yufka böreği olan paçanga , Porsi10 farkıyla sofralarınıza misafir oluyor. Adının 1960’lı yıllarda ünlü bir Küba müziği ve dansı olan “Pachanga” dan geldiği rivayetlerde yer almaktadır. Fakat bu böreği bu kadar özel hale getiren ise kullanılan iç malzemeleridir. Alışılmışın dışına çıkılarak peynir, patates veya kıyma yerine bu börekte pastırma kullanılmaktadır.

Pastırmanın karşı konulamaz tadıyla, kaşar peynirinin buluşması bildiğiniz diğer börekleri unutturacak. Bir arada pek rastlamadığımız pastırma ile sebzelerin muhteşem uyumu damaklarınızda nefis bir şölen yaratacak. Paçanga, ara sıcak olarak en özel davetlerinizde, atıştırmalık olarak öğün aralarında tabaklarınıza ekleyebilir, ailenize ve misafirlerinize çay saatlerinizde, kahvaltılarınız da doyurucu ve muhteşem bir lezzet olarak sunabilirsiniz. Hazırlanışı kolay, lezzetiyle dillere destan olmuş Porsi10 Gurme Paçanga Böreğini 4 dakikada kızartarak servise hazır hale getirebilirsiniz.

 

Gurme Paçanga Böreğiyle Ne Yenir?

 

Gurme Paçanga Böreğinin yanına Gurme Mac and Cheese ve Gurme İçli Köfte‘yi de ekleyerek sofralarınızı taçlandırabilirsiniz. Aynı zamanda birbirinden farklı Porsi10 ürünleri ile damak tadınıza uygun sofralar hazırlayabilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Donuk ürünlerde buzdolabında -18 derecede bekletip çıkarttıktan sonra üzerinde bir buz tabakası var ise 2-3 dakika beklettikten sonra 180 derece ısınmış yağa atmalısınız. Bu hususa dikkat edilmediği takdirde donuk ürünün pişmesi sırasında üründe patlama yaşanabilir.

Enerji ve Besin Öğeleri100 g için
Enerji (kJ/kcal)992/237
Yağ (g)5,9
Doymuş Yağ(g)3,5
Karbonhidrat (g)32,8
Şekerler (g)0,3
Lif (g)2,4
Protein (g)11,9
Tuz(g)1

İçindekiler

Yufka (Buğday Unu, Su, Tuz), Kaşar Peyniri (Pastörize Inek Sütü, Sofra Tuzu, Peynir Kültürü, Tuz, Peynir Mayası), Domates, Pastırma [Dana Eti, Manda Eti, Çemen (Buğday Unu, Sarımsak, Baharatlar, Ayçiçek Yağı), Sarımsak, Koruyucu (Sodyum Nitrit)], Maydanoz, Yeşil Biber

 

Net: 240 g e   6 Adet x 40 g