Mercimek Köftesi

Türk mutfağının önemli lezzetlerinden mercimek köftesi; kültürümüzle özdeşleşmiş, modası hiç geçmeyen ve favori Porsi10 ürünlerinden birisidir. Özellikle sindirim sistemini düzenlemesiyle bilinen kırmızı mercimek ve bulgur, mercimek köftesinin yapımında ana malzemeler arasında yer alır.

Tecrübeli şeflerimizin taze ve kaliteli ürünlerle oluşturdukları Porsi10 mercimek köfteleri bekârların, öğrenci evlerinin, ev buluşmalarının, kalabalık davet sofralarının, hafta sonu pikniklerinin, 5 çaylarının veya akşam yemeklerinin severek tüketilen vazgeçilmez lezzetlerinden birisidir.

Türk mutfağının en popüler mezeleri arasında yer alan mercimek köftesinin sevmeyeni yoktur. Gün sofralarının ve özel davetlerin olmazsa olmaz ikramıdır. Soğuk servis edilen ve her şeyin yanına uyum sağlayan harika bir atıştırmalıktır.

Mercimek köftesinin en güzel yanı her damağa hitap eden lezzetidir. İçeriğindeki ana malzemesi olan kırmızı mercimek; protein ve lif açısından zengindir. Bulgur ise; iyi bir sağlıklı karbonhidrat kaynağıdır.

Hafif bir lezzet olan Porsi10 mercimek köftesi isteğe bağlı marul, limon veya nar ekşisiyle birlikte doyurucu atıştırmalıklar arasında sofralarınızın vazgeçilmezlerinden olacaktır.

Mercimek Köftesiyle Ne Yenir ?

Mercimek köftesinin yakışmayacağı bir davet sofrası düşünülemez. Bu nedenle yanına Rus Salatası, Gurme Avcı Böreği veya Gurme Paçanga Böreği‘ni de ekleyerek ikramlarınızdaki çeşitliliği zirveye taşıyabilirsiniz. Ya da enfes mercimek köftelerimizi kimseyle paylaşmadan keyfini çıkarabilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri100 g için
Enerjı kj /kcal842/202
Yağ (g)6,8
Doymuş Yağ (g)0,6
Karbonhidrat (g)24,7
Şekerler (g)0,7
Lif (g)5,5
Protein (g)7,5
Tuz (g)0,9

İçindekiler

Su, Kırmızı Mercimek, İnce Bulgur, Kuru Soğan, Domates Salçası, Ayçiçek Yağı, Taze Soğan, Maydanoz, Tuz, Limon Suyu, Kırmızı Pul Biber, Kimyon, Karabiber