Nisan'da Nefis Filmlere Nefis Lezzetler - Porsi10

Nisan'da Nefis Filmlere Nefis Lezzetler

Evde film gecesi için herkesi düşündüren vazgeçilmez iki unsurdan birisi iyi bir film, diğeri ise nefis lezzetler. Ne izlerseniz izleyin, yanına lezzetli atıştırmalıklar hazırlayıp, ışıkları kısarak, en sevdiğiniz koltukta dinlenmek ve kendinizi filmde hissetmek tartışmasız hayatın en keyifli zamanlarındandır.

Her hafta yepyeni film ve diziler platformlara düşmekte. Bunları takip etmek ve en iyisini bulmak bile size ekstra zaman harcatıyor. Bunun için mutlaka izlenmesi gereken Netflix film ve dizilerinden 5 tanesini listeledik.  Yanına da film gecelerinizde favori listenizde yer alacak bir atıştırmalık seçtik. Arkadaşlarınızla veya ailenizle izleyeceğiniz filmi açarken 5 dakikada tabağınıza gelecek nefis bir atıştırmalık : Porsi10 Mac & Cheese topları.

Film keyfi  için aranılan o çıtır çıtır lezzet , pratik ve doyurucu bu toplar; daha ilk ısırışta içinden akan cheddar peyniri ile gecenize dopdolu bir keyif katacak. Porsi10 Mac & Cheese toplarını önceden alıp buzlukta film zamanı için hazırda tutabilirsiniz. Filme başlamadan evvel , buzluktan çıkardığınız Porsi10 Mac&Cheese paketini açın. Önceden 180°C’de  ısıtılmış fritöze veya kızgın derin yağa çözünmeden atın,  3-4 dakika boyunca kızartın. Fritöz sepetinde veya süzme telinde yağı süzüldükten sonra 4-5 dakika bekleterek filme başlayabilirsiniz.

Nefis Lezzetler İle Nefis Filmler Listesi

 

1) Köprücük

İlk sezonuyla dünyayı sallayarak rekorlar kıran bu dizinin ikinci sezonu yayımlandı. Her sezon başka bir aile üyesinin hikâyesi anlatılırken insan meraka düşüyor. Dizinin içindeki yazarın gizemini efsanevi Porsi10 lezzetlerini yerken öğrenmek sizce de kulağa nefis gelmiyor mu?

 

2)Pera Palas’ta Gece Yarısı

Tıpkı Bridgerton gibi dönem dizisi olan bu yapım farklı bakış açısı ve hikâyesi ile sizi ekrana bağlayacak. Başrolün oyunculuğu hakkındaki tartışmalarda tarafınızı belirlerken Mac&Cheese’inizi unutmayın. Gerçi biz unutulmayacak bir lezzet olduğu konusunda bir hayli iddialıyız!

 

3) Ofis

The Office, kesinlikle kültleşmiş diziler arasında yerini almış bulunmakta. 2005 yılında çekimlere başlayıp 2013 yılında bitmesine rağmen hâla en çok izlenenler listesinde başı çekiyor.

 

4)Brooklyn Dokuz-Dokuz

2020 de final yapmış bu polisiye-sitcom dizisi izlerken güldürüyor hem de insanı meraka düşürüyor. Mart ayının en çok izlenenleri arasında olan dizi Jake’in şakalarıyla insanı başka bir dünyaya çekiyor: Suçun komik yanlarına ışık tutuyor.

 

5)Sen Yaşamaya Bak

Son önerimiz, diğerlerinin aksine bir film. Aslı Enver ve Kaan Urgancıoğlu’nun başrollerini paylaştığı film ülke gündemini bu sıra meşgul ediyor. Sizi yer yer gülümsetecek bu filmi izleyecekseniz ağlamaya şimdiden hazır olmalısınız, bizden günah gitti! Bir annenin çocuğunu düşünerek attığı adımlar size tebessüm ettirirken Mac&Cheese midenize bayram ettirecek.

 

Nefis filmlerle renklenen gecenizde nefis lezzetleriyle tadına doyamayacağınız hazlar yaşatacak Porsi10 Mac&Cheese toplarınızı soğutmadan filme başlamalısınız. Çünkü zamanla yarışıyorsunuz! Şimdiden afiyet olsun.