Piliç Topkapı

Yüzyılların birikimi, coğrafi çeşitlilik ve geleneklerle günümüze kadar gelen dünya çapında bir üne sahip Osmanlı mutfağının dillere destan lezzetlerinden birisi olan Piliç Topkapı ’yı Porsi10’un tecrübeli şefleri kaliteli malzemelerle sizler için hazırladı.

Gastronomi kültürümüzün önemli etkenlerinden olan Osmanlı mutfağının başköşesinde et bulunur. Etle beraber kümes hayvanları da bu muhteşem mutfağın önemli ürünleri arasında yer almaktadır.

Geleneksel tavuk yemeklerimiz arasında en mükemmellerinden birisi olan piliç topkapı, sunumuyla görüntüsüyle her kesin mutlaka denemesi gereken lezzetlerden birisidir. Temeli Osmanlı Saray mutfağına dayanan piliç topkapının lokum gibi eti, nefis iç pilavı ile sofraları lezzet şölenine çevirip iştahları kabartan bir yemektir. Porsi10 mutfaklarında tecrübeli şefler tarafından hazırlanan piliç topkapı, pratikliği ile sizlere zaman kazandırarak sofralarınızın baş tacı olacaktır.

En özel akşam yemeklerinizde, bayram yemeklerinden davet sofralarına kadar şık sunumuyla dikkat çeken ve beğenilen piliç topkapıyı tercih edebilirsiniz.

Piliç Topkapının Yanında Ne Yenir?

Piliç topkapının yanına  Rus Salatası veya Haydari‘yi de eklediğinizde saraylara layık lezzetler Porsi10 kalitesiyle sizin de sofralarınızı süsleyecektir. Porsi10’un Türk ve Dünya mutfağından sunulan lezzetlerini vakit kaybetmeden ikramlarınıza dahil edebilirsiniz.
Enerji ve Besin Ögeleri 100 g için
Enerjı kj/kcal909 / 218
Yağ (g)5,3
Doymuş Yağ (g)0,9
Karbonhidrat (g)24,1
Şekerler (g)0,3
Lif (g)1,3
Protein (g)17,7
Tuz (g)1

İçindekiler

Tavuk Eti, Pirinç, Kuru Soğan, Ayçicek Yağı, Yoğurt ( Pastörize İnek Sütü, Yoğurt Kültürü ), Tuz, Dolmalık Yer Fıstığı, Domates Salçası, Kuş Üzümü, Karabiber, Tarçın, Kimyonerror: Content is protected !!