Temmuz'da Nefis Filmler İçin Nefis Lezzetler - Porsi10

Temmuz'da Nefis Filmler İçin Nefis Lezzetler

Gün içinde yaz sıcağı için yapılabilecek bir sürü aktivite vardır; denize gireriz, dondurma yeriz ve bunları sevdiğimiz insanlar eşliğinde yapmayı tercih ederiz. Ancak saat geç olduğunda, belki sıcak uyutmadığında ya da kendimizle -veya sevdiklerimizle- miskin bir aktivite aradığımızda hepimizin girdiği platform aynı: Netflix!

Netflix’le boş vakitlerimizi dizi, film veya belgeseller izleyerek geçirebiliriz. Temmuz ayının başlamasıyla beraber artan sıcaklıklar soğuk içecekleri tekrardan favorimiz yaptı. Ancak, bu soğuk içeceği tek başına içmek istemeyebiliriz, yanına çıtır çıtır nefis atıştırmalıklar tercih ederiz. Nefis içerikler için nefis lezzetler gerekir. Aynı atıştırmalıkları yemekten sıkılanlara, farklı tatlar arayanlara ve tüm bunların yanında pratikliğe önem verenlere bu ayki önerimiz Porsi10 Gurme İçli Köfte!

En sevdiğiniz filmi veya diziyi izlerken tadını çıkarabileceğiniz Porsi10 Gurme İçli Köfte’nin bol kıyma ve bol cevizle hazırlanan zengin iç harcına, dışının enfes kaplaması eşlik etmektedir. İçli köfte sunumunun en pratik halini dondurulmuş halde hazırlanılan Porsi10 İçli Köfte ile yakalayabilirsiniz.

Bu nefis atıştırmalık içli köfte lezzetinin hazırlanışı da çok pratik. Derin bir tava veya tencerenin içine döktüğünüz yağı kızdırın ve daha sonra dondurulmuş halde bulunan Porsi10 İçli Köfteleri kızmış yağın içine atın. 3-4 dakika boyunca kızartın. Dışı altın rengini aldığında yağın içinden çıkarıp servis tabağınıza alabilirsiniz. Lezzetini arttırmak için yanına farklı sosları ekleyerek servis ettiğinizde film gecenizin parlayan lezzeti olacaktır.

Şimdi de nefis filmlerimize geçelim.

1- Stranger Things

 


Dördüncü sezonunun ilk yarısı geçtiğimiz günlerde Netflix üzerinden yayımlanan Stranger Things’in dördüncü sezon ikinci yarısı ise aynı platform üzerinden 1 Temmuz’da yayımlanacak. Ana karakter olarak seçilen gençlerin bir canavarla savaşırken bölünmelerini konu alan ilk yarı, gerilim ve korkunun yanına biraz da komedi ekleyerek seyir zevkini doruklara çıkartmış.

 

 

2- Our Beloved Summer

 


Zamanında acı bir ayrılık yaşayan çiftimizin hayatlarının kamera önünde tekrar kesişmesini konu alan Kore yapımı dizi 16 bölümden oluşuyor. Aralarındaki çekim ve geçmişin izleriyle zıtlıklar yaşayan, sert tartışmalara giren çiftimizin aynı zamanda tekrar filizlenen romantik ilişkisi bu seride oldukça dokunaklı bir biçimde işleniyor.

 

 

3- Miss Americano

 


Söz yazarı ve şarkıcı olarak hepimizin tanıdığı sanatçı Taylor Swift’in bilinmeyen yüzünü ve çektiği acıları konu alan belgesel oldukça ilham verici. Ona karşı ön yargılara sahip olan insanların bile kendisini anlamasını sağlayan bu yapım, özellikle ilhamını kaybetmiş olanların izlemesi gereken sürükleyici bir belgesel.

 

 

4- Dogs of Berlin

 

Kuralına pek uygun olmayan bir aynasızın eline geçen büyük fırsatı değerlendirmek isterken başına gelenlerin anlatıldığı dizi oldukça sürekleyici. İlk bölümler kopuk gibi görünen yapım birkaç bölüm içinde adeta yapboz gibi birleşerek büyük resmi ortaya koyuyor; sizi içine çekiyor.

 

 

 

5- Cebimdeki Yabancı

 


İtalyan bir yapımdan uyarlanan “Cebimdeki Yabancı” filminin konusu oldukça enteresan. Bir akşam yemeğinde toplanan yedi arkadaşın sıkılarak oynamaya başladıkları oyun gereğince telefonlarında sakladıkları gizli dünyaların ortaya çıkmasını konu alıyor.

 

 

 

Bu listedeki beş güzel yapımı izlerken bu ayki eşlikçiniz Porsi10 Gurme İçli Köfte. Bu lezzet pratiklikte o kadar iddialı ki henüz intro bitmemişken kendisi hazır olacak!